Budu moc ráda když vyplníte tenhle dotazník (klik) o mém blogu.
Vím že ty dotazníky dělá skoro každý, ale vážně budu ráda, když ho vyplníte. ♥

Holidays with cup of tea

11. listopadu 2014 v 15:59 | ♡ Conte ♡ |  Povídky
Ahojte rebelští a šlechtičtí loupáčci :-)
Dneska mám takovou kreativní náladu a napadlo mě, že by něbylo na škodu na blog přispět s nějakou povídkou, vždyť už jich mám plný sešit. A tak jsem vymyslela tohle. Často vidívám na různých blozích povídky z pohledu vypravěče, Maddie nebo Briar. Já jsem se rozhodla že mou povídku budou vyprávět vlastně všichni. A tento díl? Nikde ale povídku nevyprávěla Ashlynn Ella, tak mě napadlo, že by to mohlo být zajímavé. Ještě než se do koho pustím - u nás ve škole jsme dostali letáčky s knihami a mají tam Storybook of legend (ne, vážně nevím jak se to píše a jsem neschopná zalistovat tím letákem a mrknout se) a já uvažuji, že si tuto knihu objednám. Ale připadá mi to docela trapné, budou nám rozdávat knihy a "Ever After high, Simono, to je tvoje" a celá třída lehne smíchy. Podle mých kamarádek se EAH pro sedmačku nehodí, ale ať se jdou všichni vycpat. Kluci mi to schvalují, já se jim taky nesměju že sledují Pokémony. Takže nakonec Storybook asi přidělí mamča pod stromek.
Ale už k té povídce. ;-) Jop, a příběh se odehrává po True Hearts Day, někde asi měsíc po něm a tři měsíce před Korunovací. Kdo neviděl True Hearts Day (všechny tři díly), tak už všichni ví o Ashlynn a Hunterovi - jen aby jste se nedivili.
Byl krásný slunečný den a já seděla s Hunterem na lavičce před školou. "Jaký jsi měla den?" Zeptal se a zamrkal svýma krásnýma hnědýma očima.
"Královsky hrozný." Povzdychla jsem si. "Profesor Rumprcimprcampr nás zkoušel z lekce, kterou jsme ještě neprobrali a nějak jsme se na to zapoměly s Briar připravit. Včera jsme místo studiiního večírku pozvaly Blodie a C.A. Cupid a debatovaly u lakování nehtů o klucích!" Zakvílela jsem. "Tedy, ony debatovaly.." Zprudka jsem se narovnala a usmála. "Já už nemám o kom básnit." Uchychtla jsem se.
Hunter zkrabatil čelo. "To nikoho nemiluješ?"
"Ale ne, svého prince už jsem našla." Mrkla jsem na něj.
"To jsem si oddechl." Zasmál se. "Já už také našel svou rebelku." Vzal mě za ruku. "Co takhle svou rebelku doprovodit k pokoji, aby si opravila tu špatnu známku?"
"A co takhle hubičku a známky nechat na jindy?" Stiskla jsem mu ruku.
"Samo sebou, slečno." Zažertoval, přitáhnul mě k sobě a naše rty se setkaly. Uba jsme se usmáli. Nikdo si nás nevšímal, snad poprvé ode dne Otevřených srdcí, což bylo čaroskvělé.
"Promiň, musím se jít učit a ty máš ještě grimmocvik." Zesmutněla jsem. "Uvidíme se ve čtyři na tom našem místečku?"
"Už to všichni ví, Ashlynn. Můžeme se setkat v jídelně, nebo si pro tebe prostě příjdu. Vyřešíme spolu co podnikneme o prázdninách."
"To beru. Tak zatím, lásko!" Rozloučila jsem se a vykročila k pokoji. Už z předdveří jsem neslyšela žádnou hudbu. Super, Briar není v pokoji a já budu chvíli sama moct snít o Hunterovi a společných prázdninách v lese. Otevřela jsem dveře a zasněně vkročila dovnitř. Bohužel jsem se nedívala pod nohy a zakopla o jeden z množství růžových kufrů a natáhla se přes celý koberec.

POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU : )



"Bože Briar, co to je?" Zakvílela jsem. Briar měla po pokoji vytažené čtyři objemné růžové kufry, všechny otevřené a do nich zuřivě skládala oblečení, šaty, plavky, noční úbor, střevíčky a kosmetiku. Samozřejmě si mě ani nevšimla. Přes mou postel měla spoustu hromádek věcí, co kufry teprve čekaly.
"Briar!" Zaúpěla jsem, vytáhla se na nohy a přistoupila k ní. "Co to má znamenat?!" Nechtěně do mě strčila a překvapeně zamrkala. Když si všimla, že otvírám ústa, vytáhla si z uší suchátka.
"Promiň, říkala jsi něco?" Nevinně se usmála.
"Ano, říkala. Co to má být? To balíš na prázdniny? Vždyť jsou až za čtyři dny."
"Ale zlato, podívej se na svou postel." Usmála se a balila dál.
"Tvůj nepořádek, a co má být? Už jsem si na něj zvykla." Podotkla jsem.
Briar protočila oči. "Musíš ho odhrnout." Poradila a ukázkově svůj nepořádek shrnula na zem. Na mojí posteli se objevila rozlepená obálka a pokrčený dopis. "Promiň, leželo to pod dveřmi a já se nemohla dočkat. Je tu psáno Briar a Ashlynn, tak co." Vrazila mi ho do rukou a do náruče vzala všechny své laky a cupitala k dalšímu kufru, kde je hodlala vyložit.
"Tolik růžové a každá jiná." Zavrtěla jsem hlavou nad její sbírkou. Vytáhla jsem dopis z obálky a začala číst.

"Milá Raven Cerise Blondie C.A.Cupid Ashlynn Cedar Briar Apple, no není to úžasné? Už za pouhé čtyři dny tu máme prázdniny a já bych vás všechny chtěla pozvat do říše divů, k nám domů. Celých čtrnáct dní si skvěle užijeme a bude se vám to líbit! Já, Lizzie i Kitty už se na vás moc a moc těšíme!
Pac a podšálek, vaše Maddie"

"No není to senzační, Ashly?" Vypískla nadšeně Briar.
"Víš, je to super, ale.." Váhavě jsem začala, ale Briar mě nenechala domluvit.
"No jasně, devět hostů, kam nás asi holky ubytují, ale neboj. Srdcová královna má na zámku určitě spoustu pokojů a i kloboučník se o nás skvěle postará. Budeme snídat ze zlatých talířů jako doma a spát budeme v sametu. Žádná změna, vždyť Lizzie je šlechtična! Bude to skvělé, užijeme si to. A když se budeme nudit, někam se spolu - a samozřejmě i s Apple - vytratíme." Rozpovídala se natěšená Briar.
"Ale Briar, já nhemžůfu!" Z mého posledního slova nevyrozuměla Briar ani písmenko, jelikož někdo klepal na dveře a křičel "Briar, Ashlynn, jste tam?"
"Už jdu!" Houkla Briar a běžela otevřít dveře. Ladně přitom přeskakovala hromádky s oblečením. Otevřela dveře a před prahem se zjevila Poppy.
"Ahojky krásky, omlouvám se jestli ruším, ale nefunguje mi fén a Holly si myla vlasy. Můžu si ho vypůjčit?" Usmála se Poppy.
"No jasně, ale já ho před cestou taky nekontrolovala!" Zhrozila se Briar a bezděčně ho podala Poppy.
"Aha, tak já ti jej otestuju." Zasmála se Poppy a vzala ho do ruky. "Už se těšíte?" Kývla na mě.
"No, vlastně.." Začala jsem. "Ano, moc. A ty?" Skočila mi do řeči Bri.
"My s Holly nejedeme, jsme pozvané na celé prázniny ke kmotřičce." Pokrčila rameny Poppy. "Už se moc těšíme. Tak pa, musím běžet!" Mávla a zamířila na schodiště do nejvyššího patra věže.
Briar zaklapla dveře a posadila se na postel. "Bude to dokonalé, užijeme si to!"
"Víš, Bri, já nepojedu." Začala jsem.
"Cože? Ale Ashly, ty pojedeš! Proč by ne?"
"Jsem už domluvená s Hunterem, že prázdniny strávíme spolu. Promiň Bri. Maddie dám vědět ještě dnes."
"Tak mu to nějak vysvětlíš!"
"Ne, Bri. To nejde. On se na ty společné prázdniny tak dlouho těšil!"
"Podívej, kam by jste šli? A co řekneš rodičům? Je to moc komplikované. Prostě mu řekneš, že ti to rodiče nedovolili."
"Ne, to nejde Briar. Já se na to tak těšila.."
"Ash, ty s námi nechceš jet?"
"Ale chci."
"No tak vidíš."
"Tak pojeď a neřeš to." Mrkla na mě Briar.
"Ale chci být i s Hunterem!" Zesmutněla jsem.
"Kdo je pro tebe důležitější? Pojeď s námi. Máme tě moc rády."
"Ale co Hunter?"
"Chce tě požádat o ruku." Vyklopila na mě Briar.
"Cože?! Ale to nejde, jak to vysvětlím rodičům?" Zalapala jsem po dechu.
"Pojeď s námi. Vyřešíme to spolu." Vzala mě za ruku.
"Jak to víš?" Zamumlala jsem se slzami v očích.
"Svěřil se mi. Neměla jsem ti to říkat, promiň." Briar byla celá rudá.
"Ale.. Moc ho miluji, ale moji rodiče mi to nedovolí! Řekli mi že pokud si tu najdu chlapce, musí to být princ, jinak mě dají na speciální školu pro prince a princezny!" Vyhrkla jsem nešťastně. "Jenže já Huntera nemůžu odmítnout, zlomím mu tím srdce." Vrhla jsem se na Briinu postel.
"Zlato, na něco příjdeme. Pojeď a nemysli na to. Nějak to spolu vyřešíme." Objala mě Briar.
Nakonec jsem začala balit i já. Nechala jsem ve skříni jen pár věcí, které si obleču do školy a na cestu. Pak mi ale začínalo kouzlovaření a Briar princesologie.
"Tak zatím Ashly!" Zavolala Briar a vydala se k učebně princesologie.
--------Asi o půl hodiny později, v hodině princesologie--------
"Apple, už balíš?" Zašeptala Briar.
"No jistě, musím být přeci v říši divů kouzelná!" Usmála se Apple.
"Musíš mi pomoct." Špitla Briar.
"Studentko Beauty, pokud vás nebaví sledovat ukázku britského valčíku, můžete nám ho předvést vy sama!" Zvolala nazlobená profesorka a dál se věnovala nahrávce.
"Co se stalo?" Špitla po malé pomlce Apple.
"Ashlynn nechtěla jet, měla být s Hunterem. A já nevím jak by jsme si to bez ní užily, a tak jsem..." Apple jí skočila do řeči.
"Cože? Řekni mi že jsi jí přemluvila! Bez ní by to nebylo to pravé, čarokrásné!" Vyděsila se Apple.
"Ale ano. Jen.. Vymyslela jsem si strašnou hloupost o Hunterovi, abych jí přemluvila." Začervenala se Briar.
"A teď máš výčitky? Prosímtě. Fakt je, že lásce by jsme neměly stát v cestě. Ale Ashly s tím rebelem tráví víc času než s námi!"
"No jo, jenže já jí řekla že si jí chce Hunter vzít a víš jak jej její rodiče nesnáší."
"Proboha Briar, vždyť ona se s ním kvůli tobě rozejde!" Apple se tak tak držela, aby nemluvila příliš nahlas.
"To jsem nedomyslela!" Vyděsila se Briar. V hlavě se jí mihla představa rozhádaného páru, plačící Ashlynn a seskok z věže, zakončený smrtí kvůli lásce. "To ne!" Vykřikla Briar. V její další představě za Ashlynn přišla Briar s Apple a přiznaly se ke lži. Ashlynn se zhrozila, rozplakala, hodila po Briar střevíčky a běžela za Hunterem. "Apple, ale o téhle lži Ashlynn nesmíme říct, jinak nás bude nenávidět!"
"Slečno Beauty k tabuli!" Profesorčina trpělivost přetekla a Briar byla vydána na milost/nemilost jejím otázkám.
 


Komentáře

1 Erleiden Erleiden | E-mail | Web | 11. listopadu 2014 v 17:55 | Reagovat

Krásná povídka. :-)

2 Cleopatra I cleodenile-monsterhigh Cleopatra I cleodenile-monsterhigh | Web | 12. listopadu 2014 v 16:02 | Reagovat

Wow, to je úžasné ! :33 Opravdu se Ti to povedlo, je to čarokrásné ! Avšak, našla jsem tam pár pravopisných chybiček, ale to snad tolik nevadí, jelikož je to *d-o-k-o-n-a-l-é* ! ♥ Už se těším na další díl. :)

3 Conte | ever-after-dolls.blog.cz Conte | ever-after-dolls.blog.cz | Web | 12. listopadu 2014 v 21:21 | Reagovat

Kde? Promiň, textu je hodně, nevšimla jsem si. :D

4 Bri<3 Bri<3 | Web | 13. listopadu 2014 v 14:16 | Reagovat

Pekné! :) Krásne. A môžem byť vaše Aff? :)

5 CeriseBook357 CeriseBook357 | 13. listopadu 2014 v 17:12 | Reagovat

Pekný príbeh.Len aby Briar odpovedala na otázky učiteľky správne :D

6 Cleopatra I cleodenile-monsterhigh Cleopatra I cleodenile-monsterhigh | Web | 13. listopadu 2014 v 18:32 | Reagovat

[3]: Jsou to spíš překlepy. :)

7 Conte | ever-after-dolls.blog.cz | ♥ Conte | ever-after-dolls.blog.cz | ♥ | Web | 16. listopadu 2014 v 11:06 | Reagovat

[4]: Zapíšu si tě. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama